Mialam ci udowodnic ze strasznie si emiotasz sama nie iwesz czy to przez przeszszlosc zycie czy genetycznie ale do takich jak ty i tak nic nie trafi strata mojego czasu i energii. Słaby blog.

Ana

Cześć.

Ana napisała bardzo piękny komentarz. Depresja, to przez przeszłość, przez życie, czy przez genetykę się dzieje? Faktycznie można się trochę w tym pogubić. A co jeśli przez wszystko? Jeśli wpływ na pojawienie się depresji i jej dalszy rozwój, ma przeszłość, ma nasz styl życia, ma genetyka, mają nasze życiowe doświadczenia, to wyjaśnienie dlaczego ma się depresje, jest skomplikowane. Dlatego wydawać by się mogło, że człowiek się miota. Raz bardziej dokucza nam przeszłość, innym razem coś, co dzieje się teraz, a czasem człowiek sam po prostu nie wie. Dlaczego głowa szaleje?

Nie wiem niestety jak odnieść się do stwierdzenia, …do ludzi takich jak ty…

Pytam więc JAKICH?

Natomiast blog nie wszystkim musi się podobać. Bardzo trudne, a wręcz chyba niemożliwe jest trafić w gusta wszystkich.

Pozdrawiam.

P.

Advertisements

18 responses to “

 1. Do ludzi takich jak ty … wiecznie pokrzywdzonych, cierpiących, roszczeniowych.Moze to twoja wina moze to przez samą siebie taka jestes. Syndrom ofiary. Bo ojciec zostawił bo sie nie pozegnal a bo mam cukrzyce a bo mnie krytykowali w szkole przezywali tamto i siamto. To są problemy? Duze dziecko. Mnie tez ojciec zostawil ja tez choruje ale ty sie tak nad tym wszystkim skupiasz. Tak sobie wzielas do siebie ze ta twoja depresja jest genetyczna ze nigdy ona ci nie minie tak ją przy sobie trzymasz. Jestes przegrana.

 2. Jak czytam wpisy co niektórych osób to przychodzi mi na myśl fantastyczna ksiazka niemieckiego psychiatry, psychoterapeuty zatytulowana : ” SZALEŃSTWO! LECZYMY NIE TYCH ,KTÒRYCH TRZEBA ”
  Do Any : GLUPOTY NIE MOZNA PODDAC TERAPII !!!!!!
  Pozdrawiam Malgorzata

 3. Cześć Paulina. Czytam Twojego bloga od pewnego czasu. Fajnie piszesz i na pewno pomagasz wielu ludziom. Dajesz im motywacje, że jak to mówią nawet “takich ludzi” ktoś zechce, mogą z kimś tworzyć związek a nawet czasem być szczęśliwi. Dobrze, że masz takiego chłopaka..Wydajesz się być “ciężką” osobą do życia. Miejmy nadzieje, że on z Tobą wytrzyma, bo z tymi facetami to nic nie wiadomo.
  Chwali się również, że potrafisz w ciekawy sposób przekazać swoje uczucia i je nazwać.

  Wydaje mi się, że na początku bloga miałaś więcej pasji do pisania. Wyglądało jakbyś bardziej chciała pomóc innym. Teraz trochę przygasłaś.. rzadziej są posty, krótsze, praktycznie o tym samym. Czym to jest spowodowane.. Już zapomniałaś o swoich czytelnikach ? Czy jak już jest trochę lepiej z Tobą to nie masz o czym pisać ?

  Nie rozumiem Twojej postawy. Wygląda na to, że jak wszyscy piszą, że jesteś biedna, że Ci współczują albo że mają tak samo jak Ty to jest wszystko ok… A jak ktoś już ktoś skomentuje nie po Twojej myśli to jest to hejt i blokujesz jego komentarze. Faktycznie niektóre są napisane w taki sposób, że nie są warte komentowania.. Ale ten od Ana taki nie był. Może ona ma trochę racji ? Pokory trochę… :)

  Pozdrawiam

 4. Chciałam tylko zwrócić uwagę, że większość ludzi, którzy to czytają traktują Ciebie trochę jak “terapeutę” ? Nie wiem jak to nazwać.

  Życzę Wam powodzenia z chłopakiem. To, co napisałam źle może zabrzmiało. Dobrze, że masz kogoś takiego :)

  I powodzenia w pisaniu o depresji i walce z nią. Może spróbuj z innej strony.. Napisać jakieś opowiadanie wymyślone oparte na Twoich przeżyciach.

  Pozdrawiam

 5. Każdy człowiek jest ciężki na swój sposób, ma swoje troski, strachy, wady, radości i porażki. Tylko większość woli cierpieć w milczeniu, ukrywać problemy żeby nie wyjść na gorszych. Każdy chce ukazywać się jako ten idealny. Zakłamując tym kim jest naprawdę. Obecny świat jest pełen kłamstwa i obłudy. A na tym świecie nie ma nic idealnego. Od ukrywania problemów i prawdziwego ja, można jedynie się choroby nabawić. Prawda i tak wreszcie wychodzi na jaw. To właśnie umiejętność otwartej konfrontacji z troskami jest przejawem mądrości i dojrzałości.

 6. Paulina, a nie uważasz, że obnoszenie się z własną chorobą na lewo i prawo to zły pomysł? Ludzie nie lubią ludzi słabych, a w głębi duszy większość i tak życzy nam źle, bo taka już żałosna ludzka natura. Udają tylko litościwych i współczujących. Twoja słabość jest zawsze ich siłą. Pamiętaj o tym.

 7. Blokowanie hejtów i trochę-hejtów to taka trochę bojaźń przed tym, że inni mogą mieć inne zdanie. Nie uważam, że to co robi Paulina jest złe, ale każdy ma prawo zauważyć, np. że coś zmieniło się w blogu, że zmierza w złą stronę. Skoro nie masz Paulino teraz siły na bloga to odpocznij od niego. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że to jest prawda iż bardzo skupiasz się na chorobach. (np. post o chłopcu który ma cukrzyce) W tym poście pisałaś o nim jakbyś miała zbawić świat… Przejmowałaś się nim zanadto. Wiadomo, że każdy by współczuł, ale chodzi o to, że za mocno bierzesz do siebie niektóre rzeczy. Piszesz publicznie, więc również musisz mieć świadomość krytyki.
  Trzymaj się i bądź silna

  • Nie mam problemu z krytyką. Mam problem z obrażaniem. Jeśli ktoś mnie obraża, jest chamski, to dlaczego mam się na to zgadzać? Przecież ja też nie zawsze z każdym się zgadzam.

 8. Jak tak czytam to wszystko to trochę dziwnie. Spotkaliście osobę, która ma naprawdę tz. depresję? Takim osobą nie da się pomóc. To siedzi bardzo głęboko. Taka osoba nawet nie jest tego świadoma, a jak ktoś ją uświadomi to odrzuca to od siebie. Nawet jeśli się wydaje, że osoba jest “wyleczona” to tak nie jest, może nie myśli o tym, ale to dalej jest w niej. A poza tym osoba, która naprawdę ma depresję nie afiszuje się z tym oraz wstydzi do tego przyznać..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s