Odpoczynek


Cześć.

Kilka dni odpoczywałam w górach, w Walii. Bardziej się relaksowałam niż wspinałam, ale było wspaniale. Przeczytałam książkę Janusza Leona Wiśniewskiego – GRAND. Szczerze polecam tę pozycje. Chciałam przytoczyć pewien fragment:

… Smutek depresji jest zupełnie inny. Rozpaczliwy, obcy, wynaturzony, wrogi, pełen złości zamiast żalu, napięcia zamiast rozrzewnienia, pozbawiony melancholii i refleksji. Jest wstrzyknięty przez grubą igłę prosto do mózgu. Nie przychodzi powoli, nie nasila się i nie słabnie potem stopniowo. Nie można się w żaden sposób na niego przygotować. Jest niewytłumaczalny. Nie da się go nijak wypłukać łzami…

Co o tym myślicie?

W komentarzach oraz e-mailach pytacie jak się czuję. Lepiej. Sprawa z utratą pracy w ogóle mnie już nie obchodzi. Było mi przykro, przez moment, ale to nigdy nie jest przyjemne. We wtorek byłam u lekarza. Umówił mnie na wizytę u psychiatry. Sprawa z myślami samobójczymi jest dość niepokojąca, dlatego leki antydepresyjne mogę wykupować tylko na dwa tygodnie, nie na miesiąc jak było wcześniej. Jak te myśli wytłumaczyć? Dopadły mnie w namiocie w Walii. Myślałam… może skoczę w przepaść i po wszystkim. Jakie to wszystko popieprzone! Czuję się dobrze, a wciąż to ciągnie się za mną.

Chciałam skomentować również przemiłe komentarze pod filmami na YouTube. Żaden koncern farmaceutyczny mnie nie sponsoruje. To co mówię w filmikach jest tylko i wyłącznie moją opinią. Pójście do psychiatry i zażywanie leków antydepresyjnych nie jest dla mnie błędem i tym bardziej zatruwaniem organizmu. Proszę YouTubowych specjalistów o podzielenie się swoimi skutecznymi metodami walki z depresją. Skoro takie istnieją to myślę, że wszyscy chorzy chętnie skorzystają z tych rad i z chęcią odstawimy leki! Każdy z nas chce być zdrowy i na dobre pozbyć się depresji! CZEKAMY! 

Pozdrawiam.

P.

 

Advertisements

4 responses to “Odpoczynek

  1. Nie obawiasz sie Paulina, że może po takim czasie już się uodporniłaś na leki i zwyczajnie przestają działać i dlatego pojawiły się myśli samobójcze? Jeśli to wogóle prawda, że leki przeciwdepresyjne po jakimś czasie nie działają, tak słyszałam :( Jeśli to bzdury to mnie sprostuj.

  2. A może właśnie o to chodzi, że Ty się tego boisz i nakręcasz to. Może podam na swoim przykładzie, cierpiałam na silną nerwicę. Sama wiesz jaki jest lęk chorobowy – nie do porównania ze strachem czy stresem, który odczuwają zdrowi ludzie. Jestem już dawno po chorobie, lecz mam taki typ osobowości, który jest wrażliwy powiedzmy. Niedawno miałam dużo obowiązków, trochę problemów, nie wyrabiałam byłam zmęczona i zestresowana i pewnego razu pojawił się u mnie lęk. Ten sam który miałam w trakcie choroby. I mogłabym sama go nakręcić ba! Nawet rozkręcić go do ataku paniki! Ale ja znam siebie i swoją “konstrukcję” dzięki czemu wiedziałam co robić, co się dzieje i po prostu pozwolić temu “przepłynąć” przez siebie i wrócić obowiązków:) Im dalej jestem od choroby tym jest łatwiej zapanować nad takimi stanami, ale my osoby z takimi skłonnościami musimy się liczyć, że coś takiego może się u nas czasem pojawiać. Pozdrawiam i zdrowia i szczęścia życzę:)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s