Hej.

Dziś miałam napisać o moim wyjeździe do Karpacza, o wspinaczce, o tym jak dobrze się czułam. Ale, nie napiszę. Wrócę do tego tematu, bo to równie ważne dla mnie i dla walki z depresją.

Myślałam, że jestem silna i odporna. Zdarzyła się dziś sytuacja i powinnam o tym zapomnieć, ale nie potrafię. Słowa pewnej osoby trafiły w moje serce jak strzała. Nie wierzę w depresję. To wymówka dla chujowego nastroju od dłuższego czasu.

Każdy ma prawo do swoich poglądów. Wiem i szanuję to. Staram się, bo tym razem się nie udało. Zamarłam gdy to napisano. Nie oczekuję od ludzi współczucia, użalania się nad moim losem. Doskonale zdaję sobie sprawę, że inni mają gorzej w sensie materialnym i emocjonalnym. To, że dbam o siebie, staram się wyleczyć, nie czyni ze mnie egoistki. Wiele osób wierzy w antypsychiatrię. Ja sama mam do tego dystans. Ale… to tak zabolało. Po tym wszystkim… Co by się musiało stać, aby ta osoba przekonała się, że pewne odmiany depresji to nie jest zabawa, nie wymówka. Tłumacze się teraz… ale nie potrafię zrozumieć. Chyba Jacek powinien wypowiedzieć się w tym temacie… bo on widział, wszystko. Może nie mam blizn po samo okaleczaniu, ale są w sercu. Ciało nie pokazuje tego wszystkiego.. Już teraz nie.

Nie wiem. Przecież gdyby nie terapia, nie leki… zabiłabym się! TAK!

P.

Już więcej nic…

Advertisements

3 responses to “

  1. Widzisz, ludzie nie zdaja sobie sprawy czym jest depresja, dopóki nie spotkają się z tym oko w oko. Ja ostatnio usłyszałam, że jestem manipulantką i leniem.. Ta osoba niestety nawet nie pojmuje ile potrzeba czasu i sił żeby to wszystko przeżyć i przezwyciężyć. Nigdy nie widziała co przeżywa Mateusz patrząc na to jak bardzo cierpię. Gdyby tylko inni mogli dostrzeć jak okropny jest ten “chujowy nastrój” eh… :/

  2. JESLI KTOS NIE POTRAFI ZROZUMIEC PRZEZ CO PRZECHODZA LUDZIE Z DEPRESJA I NAWET NIE CHCE ZROZUMIEC,NIE CHCE POCZYTAC ,DOWIEDZIEC SIE CZEGOS NA TEN TEMAT. TO NAWET NIE WARTO SIE TAKA OSOBA PRZEJMOWAC! TO JEST TYLKO I WYLACZNIE IGNORANCJA! JESLI OSOBA CHORA NA DEPRESJE TO CYTUJE(MANIPULANCI I LENIE) , TO W TAKIM RAZIE PEWNIE TEN IGNORANT ORAZ INNI IGNORANCI TAK SAMO MYSLI O ALKOHOLIKACH ,NARKOMANACH I INNYCH CHORYCH! ZE UDAJA, ZE ROBIA TO SPECJALNIE! SZKODA CZASU NA TAKIE OSOBY! MUSICIE OTACZAC SIE LUDZMI WARTOSCIOWYMI ( WIEM,NIE MA TAKICH OSOB WIELE) ALE LEPIEJ JEST MIEC JEDNEGO PRAWDZIWEGO PRZYJACIELA, NIZ WIELU FALSZYWYCH!
    MOC USCISKOW !

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s